Háčkovaný sob z flanderskej čipky

hackovany sob postup na hackovanie

Veselé Vianoce všetkým a všade! Háčkovaný sob z flanderskej čipky vyzerá skutočne prenádherne a bude dokonalou ozdobu vašej domácnosti nielen počas sviatočných dní. Predlohu na háčkovanie soba nájdete v článku.

Háčkovaný sob z flanderskej čipky

Flanderské háčkovanie ma veľmi baví a uháčkovať tohto soba som plánovala už minulý rok, no dostala som sa k nemu až teraz. Postup, ako uháčkovať vianočného soba je trochu náročnejší, ale ak budete dôsledne sledovať schému, určite sa vám podarí.

hackovany sob navod na hackovanie flanderska cipka

Vianočný sob sa háčkuje podľa tejto predlohy na háčkovanie. Začiatok háčkovania je od stredu brucha soba, označila som ho červeným bodom. Základnú stužku tvoria štyri dlhé stĺpiky a krajové slučky sú zo šiestich retiazkových očiek. Počas háčkovania základnej stuhy soba spájame slučky nôh aj parožia. Telo soba vypĺňame zvlášť až v poslednom kroku.

predloha na hackovanie hackovany sob flanderska cipka navod

Ja som háčkovala háčikom číslo 1,25 mm a tyrkysovou priadzou Maxi. Po dokončení treba soba riadne naškrobiť a vystrieť pomocou špendlíkov, aby krásne držal tvar.

ako uhackovat soba navod na hackovanie

Ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*