Snehové vločky návod na háčkovanie

Snehové vločky sú fascinujúce svojimi dokonalými tvarmi, a preto nečudo, že sa tešia veľkej obľube ako dekorácie. Vyrobiť sa dajú z množstva materiálov a mnohými technikami, ale ja sa, samozrejme, zameriam na háčkovanie. Snehové vločky a k nim návod na háčkovanie si pozrite v tomto článku.

Snehové vločky návod na háčkovanie

Na háčkovanie budete potrebovať bielu priadzu a k nej háčik zodpovedajúcej veľkosti (podrobnosti nájdete  na etikete priadze). Ja snehové vločky háčkujem z bielej priadze Maxi alebo Monika a háčikom číslo 1,1 mm.

Rôzne vzory, ako uháčkovať snehové vločky, sme uvádzali už po minulé roky. Tento rok prinášame ďalšie tri nové krásne vzory na snehové vločky, aby ste si mohli obohatiť svoju kolekciu vianočných dekorácii.

Vysvetlivky k schémam na háčkovanie snehových vločiek:

Bodka – retiazkové očko

Hrubá čiarka – krátky stĺpik

Trojuholík – pikotka z troch retiazkových očiek (3 retiazkové očká, pevné očko do prvého retiazkového očka)

Čiarka – polodlhý stĺpik

Čiarka s prečiarknutiami – dlhý stĺpik a počet prečiarknutý znázorňuje počet nahodení, teda. jedno prečiarknutie bude dlhý stĺpik, dve prečiarknutia dvakrát nahodený dlhý stĺpik a pod.

Oblúčik – pevné očko

Čísla uvedené pri súvislých čiarach – označujú slučky a počet retiazkových očiek, z ktorých tieto slučky treba uháčkovať.

Čiary so šípkami – označujú smer háčkovania (pri prvej schéme), ale aj miesto, kde treba daný stĺpik alebo očko uháčkovať (pri druhej schéme), alebo kde jednotlivé časti vločky prichytiť medzi sebou (v tretej schéme).

Hotové snehové vločky riadne naškrobte a povystierajte pomocou špendlíkov, aby držali tvar. Nechajte dobre vyschnúť a môžete dekorovať či už vianočný stromček, alebo okno.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*