Háčkovaný obrus

hackovany obrus na stol

Umne háčkovaný obrus dodá priestoru útulnosť a vizuálny zážitok. Háčkovanie takéhoto obrusu nie je záležitosťou chvíle a je potrebná aj istá zručnosť, ale výsledok stojí za to. Ak by ste sa radi pustili do háčkovania obrusu, tu je schéma na jeden nádherný kúsok.

Háčkovaný obrus

Na háčkovanie sa odporúča tenká mercerizovaná bavlnená priadza a k nej háčik zodpovedajúcej veľkosti. V našom prípade je to háčik číslo 1 mm. Výsledný obrus tak bude mať veľkosť 94 cm x 94 cm.

hackovany obrus na stol

Veľkosť motívu A: jedna strana oktaéderu (osemstenu) má 9,5 cm.

Veľkosť motívu B: má v priemere 9,5 cm.

Motív C je polovica z motívu B.

Jednotlivé motívy sa háčkujú samostatne a podľa schémy sa spájajú tak, aby vytvorili háčkovaný obrus potrebnej veľkosti.

Časť označená v schéme ako Ending sa háčkuje až ako lem okolo celého obrusu.

schema na hackovanie hackovany obrus na stol rozmery 94 x 94

hackovany obrus na stol schema na hackovanie

Schémy na háčkovanie sú dostatočne veľké, takže si ich môžete pohodlne približovať. V schéme sú použité bežné symboly označujúce dlhý stĺpik, pikotu, pevné očko, krátky stĺpik a pod.

Veľkosť háčkovaného obrusu si, samozrejme, môžete prispôsobiť. Môžete urobiť väčší či menší počet motívov a takto jednoducho si obrus upraviť podľa potrieb. To je kúzlo vlastnoručnej práce a jedna z vecí, ktoré ma k háčkovaniu priviedli. :-)

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*