Háčkovaný zajko – návod

Veľká noc je čarovné obdobie plné radosti a osláv a nič nehovorí o Veľkej noci tak ako ručne vyrobený háčkovaný veľkonočný zajačik. Toto očarujúce malé stvorenie je už po stáročia ceneným symbolom Veľkej noci a určite vyčarí úsmev na tvári každému. Videonávod, ako uháčkovať malého zajka nájdete v tomto článku. Výroba háčkovaného veľkonočného zajačika je zábavný a užitočný projekt, s ktorým sa budete môcť hrdo podeliť. Tak si vezmite svoj háčik a pustite sa do háčkovania ešte dnes!

Háčkovaný zajko – návod

Háčkované veľkonočné zajačiky je radosť vyrábať a sú dokonalým spôsobom, ako prejaviť lásku a vďačnosť svojej rodine a priateľom v tomto veľkonočnom období. Či už ste odborník na háčkovanie alebo začiatočník, s niekoľkými jednoduchými pomôckami si ľahko vyrobíte krásneho veľkonočného zajačika.

Začnite tým, že si pripravíte: háčik na háčkovanie č. 3 mm, hnedú a bielu priadzu, vidličku. Bielu priadzu a vidličku budete potrebovať na výrobu bambuľky, ktorá bude tvoriť chvostík zajačika.

Pri háčkovaní postupujte podľa tohto videonávodu na háčkovanie

Schéma na háčkovanie zajka:

V poslednom kroku výroby veľkonočného zajka si vyrobíme malú bambuľku z bielej priadze. K tomu nám poslúži obyčajná vidlička, cez ktorú priadzu omotáme, v strede stiahneme, zvlečieme z vidličky a po oboch stranách priadzu rozstrihneme. Našuchoríme bambuľku v dlaniach a nožničkami dotvarujeme do dokonalej guľky.

 

Ak sa vám návod páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*