Letný háčkovaný dámsky klobúk

biely letny hackovany klobuk

Vzdušnosť, voľnosť, ľahkosť – to sú stabilné charakteristiky pre tento letný háčkovaný dámsky klobúk so dierovanými partiami a širokou strieškou, ktorá sa dá nosiť rovno alebo ohrnúť nahor. Biela farba k letu jednoznačne patrí, preto je pre tento dámsky háčkovaný klobúk vynikajúcou voľbou.

Letný háčkovaný dámsky klobúk

Biela farba hrá v lete prím nie len preto, že sa hodí ku všetkému a ľahko sa kombinuje, ale najmä v nej nie je tak teplo, pretože nepriťahuje slnko. Ja som háčkovala z 100 % bavlnenej priadze HELA (50 g/cca 125 m). Háčik som použila vo veľkosti 2,5 mm. Pretože som použila o niečo menší háčik ako bolo uvedené, pôvodný vzor som musela upraviť, aby som dosiahla potrebnú veľkosť pre seba.

ako uhackovat letny klobuk

 

Vzor na letný háčkovaný dámsky klobúčik som upravovala takto:

7. rad: 3 RO a 1 DS *2RO a 2DS do nasledujúcej slučky priestoru* opakujeme, rad končíme 2 RO a pevným okom do 3 RO zo začiatku radu.
8. rad: 4 RO, v nasledujúcej slučke priestoru 2 DS, 1 RO, 2 DS, v ďalšom priestore *1 RO, 2DS, v ďalšom priestore 1 RO, 2 DS, v ďalšom priestore 1 RO, 2 DS, v ďalšom priestore 1 RO, 2 DS, 1 RO, 2 DS* končíme 1 DS a pevným okom do 3RO zo začiatku radu.
Rad 7 podľa pôvodného návodu vynecháme a pokračujeme 8. radom podľa pôvodného návodu.

postup na hackovany letny damsky klobuk

Návod v českom jazyku na letný háčkovaný dámsky klobúk nájdete na stránke DROPS design: model č. LN-021 pod názovm Cape Cod by DROPS Design a kódom DROPS / 127 / 47.

Klobúk je veľmi príjemný na nosenie a zároveň praktický. Ochráni vás pred slnkom a na rozdiel od slamených klobúkov ho ľahko poskladáte aj do kabelky, keď slniečko zájde.

Ako si správne vybrať veľkosť klobúka?

Najjednoduchším spôsobom, ako zistiť veľkosť hlavy, je odmerať si ju krajčírskym metrom. Merajte vždy obvod hlavy v miestach, kde budete klobúk nosiť, najčastejšie nad ušami a meter príliš nesťahujte.

Hotový klobúk je vhodný na veľkosť hlavy 52-54 cm.

damsky hackovany klobuk na leto

 

 

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*