Maličký háčkovaný anjelik

Maličký háčkovaný anjelik je milá ručne robená drobnosť s viacerým využitím. Návod na háčkovanie anjelika a množstvo tipov, na jeho použitie nájdete v tomto článku.

Maličký háčkovaný anjelik na vianočný darček

Darčeky nakúpené? Zostáva ich starostlivo a dôkladne zabaliť. Ak máte, tak ako ja, radi personalizované balenie vianočných darčekov, určite sa vám zíde maličký háčkovaný anjelik, ktorého pripevníte k menovke na vianočný darček ako visačku. Maličký háčkovaný anjelik bude ďalším milým prekvapením, ktorý jasne povie, že ste si dali záležať a obdarovaný je pre vás dôležitý.

Ak máte malý vianočný stromček, alebo zdobíte k Vianociam iba čečinovú halúzku, tak vám anjelik poslúži aj ako vianočná ozdoba. Alebo môžete háčkovať s hrubšej priadze, aby bol o anjelik o niečo väčší a zavesiť ho na vianočný stromček.

Maličký háčkovaný anjelik sa hodí aj na dekorovanie adventných vencov, vianočných aranžmánov alebo vianočných pohľadníc. Alebo si môžete urobiť z maličkých háčkovaných anjelikov sviatočnú girlandu. Určite vám napadne ešte mnoho ďalších využití, tak si poďte takýchto anjelikov uháčkovať.

Na háčkovanie anjelika budete potrebovať háčik číslo 1,25 mm, rôznofarebné priadze Maxi. Háčkovanie anjelika vám nezaberie veľa času a háčkovanie zvládnu aj začiatočníci.

Háčkovaný anjelik – postup na háčkovanie

Skratky použité v návode na háčkovanie: MK – magický  kruh, DS – dlhý stĺpik, PO – pevné očko, RO – retiazkové očko.

Anjelika začíname háčkovať od hlavičky. Hlavička anjelika je veľmi jednoduchá, skladá sa iba z radu dlhých stĺpikov. Urobíme MK, 3 RO (ráta sa ako 1 DS), 11 DS. PO do prvého DS.

Máme uháčkovanú hlavičku anjelika a teraz budeme postupne háčkovať pravé a ľavé krídelko anjelika. Obe krídelka budú vychádzať z jedného priestoru.

Uháčkujeme 4 RO, 3 x nah. DS do rovnakého priestoru, 4 x nah. DS do rovnakého priestoru, pikotka (2 RO, PO do prvého RO), 8 RO a PO do rovnakého priestoru odkiaľ sme začínali. Jedno krídelko je hotové. Druhé háčkujeme takto: (vychádzame stále z rovnakého priestoru) 9 RO, do druhého očka od háčika PO (pikotka), 4 x nah. DS do rovnakého priestoru, 3 x nah. DS do rovnakého priestoru, 4 RO a do rovnakého priestoru ukončíme PO.

Máme uháčkované krídelká anjelika, zostáva nám uháčkovať sukienku. Uháčkujeme 3 RO, prácu otočíme na opačnú stranu a dolu hlavou a do rovnakého priestoru, odkiaľ sme háčkovali krídelká, uháčkujeme 5 DS.

V druhom rade sukienky uháčkujeme 4 RO, prácu otočíme a háčkujeme do každého DS po dva 2 x nah. DS.

V treťom rade budeme háčkovať ozdobné oblúčiky sukienky: uháčkujeme 5 RO, prácu otočíme, 1 očko preskočíme a do nasledujúceho uháčkujeme 1 KS (opakujeme 4x). Posledný oblúčik háčkujeme takto: 2 RO a 1 DS do prvého RO z predošlého radu. Celkom budeme mať v tomto rade päť oblúčikov.

Posledný, štvrtý rad tvoria opäť oblúčiky z piatich RO a 1 KS, ktorým sa prichytávame do stredu oblúčikov z predošlého radu. Ukončíme.

Maličkí háčkovaní anjeličkovia je hotoví.

Ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*