Návod na háčkované zvončeky

Do zbierky vianočných ozdôb na stromček dnes prikladáme háčkované zvončeky. Na tieto háčkované zvončeky nebudete potrebovať žiadnu formu, stačí vám len priadza, háčik a trochu škrobu. Návod, ako si uháčkovať zvončeky nájdete v tomto článku.

Návod na háčkované zvončeky

Na háčkovanie zvončekov som použila háčik číslo 1,25 mm a bielu bavlnenú priadzu Kordonet. Môj hotový zvonček aj s malým pútkom má 11 centimetrov.

 

Pri háčkovaní postupujte podľa tejto schémy na háčkovanie:

Vysvetlivky k schéme: bodky – retiazkové očká, palička – krátky stĺpik, palička s prekrížením – dlhý stĺpik, slzička – pikotka z troch retiazkových očiek spojených pevným očkom do prvého retiazkového očka.

Zvonček sa háčkuje v 13 riadkoch, začíname od vrchu zvončeka štyrmi retiazkovými očkami, do tretieho od háčika uháčkujeme ešte dva dlhé stĺpiky. To je prvý riadok. Postupujte podľa schémy na háčkovanie, riadky sú zreteľne označené, určite sa nepomýlite. Trinástym riadkom je telo zvončeka dokončené, zostáva uháčkovať lem z retiazkových očiek a krátkych stĺpikov. Niť neukončujte, ale hneď prejdite k háčkovaniu lemu, v schéme je táto časť označená písmeno A. Naznačená je len na jednej strane, ale treba ju uháčkovať po oboch. Lem končíme pevným očkom do tretieho retiazkového očka zo začiatku trinásteho radu.

TIP: Pikotku na vrchu zvončeka som uháčkovala zo 6 retiazkových očiek, aby sa mi vytvorilo pútko na prevlečenie nite na zavesenie.

Vianočný zvonček máme hotový, teraz je na rade tradičné škrobenie a vystretie pomocou špendlíkov. Ja som ich formovala za slučky z troch retiazkových očiek lemu, ale nie po celom obvode, pretože sa mi páči takýto zaoblenejší tvar vo vrchnej časti. Ak budeme zvončeky prichytávať o všetky slučky, vyjde vám trochu iný tvar. Formovaním pomocou špendlíkov tak vieme výsledný efekt prispôsobiť svojmu vkusu.

Ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*