Ako uháčkovať snehovú vločku

hackovana snehova vlocka modra

Háčkované snehové vločky sú tak nádherné. Vyniknú na vianočnom stromčeku alebo zavesené na dverách či okne. Ak by ste sa chceli pustiť do háčkovania snehových vločiek, tu je návod, ako uháčkovať snehovú vločku.

Ako uháčkovať snehovú vločku

Na háčkovanie snehovej vločky som použila háčik číslo 1,25 mm a svetlomodrú priadzu MAXI (4917).

postup ako uhackovat snehovu vlocku na stromcek

 

Snehová vločka sa háčkuje podľa tejto schémy:

snehova vlocka schema na hackovanie

 

Snehovú vločku háčkujte pevnejšie a pevné očká zachytávajte o dve slučky, aby sa očká nerozchádzali.

Končenú podobu snehovej vločky výrazne ovplyvní škrobenie a vypínanie. Sami sa rozhodnete, ktoré časti snehovej vločky roztiahnete do šírky, ktoré do výška a s akým sklonom. Tak môže každá vločka háčkovaná rovnakým spôsobom vyzerať stále trochu inak.

ako naskrobit a vypnut hackovanu snehovu vlocku

 

Z vlastnej skúsenosti vám odporúčam zabezpečiť si špendlíky z nehrdzavejúcej ocele. Obyčajné špendlíky môžu nechávať stopy hrdze na hotovej práci, a tak nepekne zničiť vaše snaženie. Hrdzavé stopy z bielej priadze nejdú vyprať a pôsobia veľmi rušivo.

Naškrobenú a vypnutú snehovú vločku nechajte schnúť celú noc. Po riadnom vyschnutí môžete vločku dozdobiť trblietkami. Ja som použila lepidlá s trbietkami, ktoré som kúpila v supermarkete.

ako uhackovat snehovu vlocku

Hotová snehová vločka má 16 cm. Jedným z očiek prevlečiem striebornú niť a háčkovaná snehová vločka bude zdobiť jedno z mojich okien.

modra snehova vlocka hackovana dekoracia

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*