Štvorcová háčkovaná dečka

biela hackovana decka postup na hackovanie

Dlho som hľadala pekný vzor na háčkovanie dečky v tvare štvorca. Po dlhom hľadaní som našla motív, ktorý sa mi páčil a háčkovanie mohlo začať. Výsledná háčkovaná dečka je ešte krajšia, ako na obrázku. Ak by sa aj vo vašom byte táto štvorcová háčkovaná dečka perfektne vynímala na stolíku či komode, tu je návod na háčkovanie.

Štvorcová háčkovaná dečka

Dečku som háčkovala háčikom číslo 1,25 mm a bielou priadzou MAXI. Vy si, samozrejme, môžete zvoliť úplne inú farbu, alebo, kdeže sa dečka háčkuje z viacerých častí, použiť kombináciu rôznych farieb, čo umožní niektorým prvokom viacej vyniknúť.

hackovana decka postup na hackovanie

Dečka sa háčkuje sa podľa tejto schémy na háčkovanie.

schema na hackovanie decka stvorcova

Postup na háčkovanie dečky v tvare štvorca

Ak sa budete púšťať do háčkovania tejto dečky, zrejme nebudete v háčkovaní úplné začiatočníčky/úplní začiatočníci (nech je to rodovo vyvážené), ale možno aj vám sa zíde malá nápoveda. Najskôr uháčkujeme kruhovú časť dečky, ktorá je v schéme označená písmenom A. Táto časť vzoru sa mi od začiatku čudne stáčala dnu a myslela som, že niekde robím chybu. Párkrát som mala chuť dečku ani nedoháčkovať, ale vždy som si povedala, že keď už mám taký kus, tak už ju dorobím. Nezúfajte, ak sa vám stane niečo podobné, po opratí, naškrobení a vyžehlení sa to krásne vyrovná.

hackovana decka postup na hackovanie cast A

TIP: Stĺpiky odporúčam háčkovať do retiazkových očiek, nie pod ne. Uľahčí to prácu pri počítaní a dečka lepšie drží svoj tvar.

Ako druhé budeme háčkovať aplikácie okolo kruhu – na schéme označené písmenami B a C. Celkom po obvode dečky uháčkujeme 8 veľkých kvetov (B) a 8 maličkých oblúčikov (C).

hackovana decka postup na hackovanie cast B a C

Ako tretie treba uháčkovať 4 kvety – na schéme označené písmenom D, ktoré budú v rohoch dečky. Kvety sa háčkujú samostatne a až v poslednom rade sa pripájajú k už hotovej práci – za dva prostredné cípy veľkého kvetu B.

hackovana decka postup na hackovanie cast D

Štvrtým krokom pri háčkovaní dečky je lem –  na schéme označený písmenom E. Tu je treba dôsledne počítať retiazkové očká, aby ste sa nepomýlili.

Ako posledné uháčkujeme ozdobnú výplň medzi kvetmi – na schéme označené písmenami G a F. Pri tomto kroku si treba dávať pozor, aby ste správne uháčkovali správne typy výplne.

hackovana decka biela navod na hackovanie

V schéme je 9 radov lemu, ja som uháčkovala iba 5 radov a v šiestom som celú dečku obháčkovala krátkymi stĺpikmi.

stvorcova hackovana decka navod na hackovanie

Hotová dečka má 36 cm x 36 cm.

TIP: Dečku nemusíte háčkovať celú bielu. Keďže sa robí z jednotlivých komponentov, strihať a zapošívať nite musíte tak či tak, takže je to vynikajúca príležitosť využiť prípadné zvyšky farebných priadzí, ktoré máte doma.

Veľa zdaru pri tvorení smile

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*