Háčkovaná dečka Stella

Ručne vyhotovené bytové doplnky ako rozličné dečky, prikrývky, ozdoby či závesy sú opäť v móde, a to isto nie je jediný dôvod, prečo si aspoň jednu zadovážiť. Mňa zaujala háčkovaná dečka Stella s veľkým kvetom v strede a bohate zdobeným okrajom. Háčkuje sa podľa schémy, ktorú nájdete v tomto článku.

Háčkovaná dečka Stella

Na háčkovanie som použila háčik číslo 1,25 mm a bielu bavlnenú priadzu Monika.

hackovana decka Stella navod

Dečka Stella sa háčkuje podľa tejto schémy na háčkovanie.

schema na hackovanie decka Stella

Schéma na háčkovanie je prehľadná a myslím, že háčkovaná dečka sa dá urobiť aj bez slovného opisu. Upozorním vás len na dve miesta v schéme, ktoré môžu byť zložitejšie.

Prvým takýmto miestom je riadok 18. V tomto riadku nezabudnite urobiť slučku z trikrát nahodeného dlhého stĺpiku nad štyrmi trikrát nadoheným dlhými stĺpikmi v rohoch. Pre uháčkovanie slučky musíte prácu otočiť na rub a po uháčkovaní opäť pokračujete z lícovej strany podľa schémy. Do takto uháčkovanej slučky budeme v 19. rade háčkovať 12 trikrát nahodených dlhých stĺpikov.

postup na hackovanie biela decka Stella

Druhým miestom v schéme na háčkovanie, ktoré môže byť problematické na pochopenie je riadok 25., v ktorom treba spojiť oblúčiky obruby. Oblúčiky spájame takto: uháčkujeme pravú stranu oblúčika, t. z. tri trikrát nahodené stĺpiky. Teraz budeme háčkovať ľavú stranu oblúčika takto: uháčkujeme dva trikrát nahodené dlhé stĺpiky, prácu otočíme na rubovú stranu, pevným očkom spojíme s druhým trikrát nahodeným dlhým stĺpikom z pravej strany oblúčika. Prácu otočíme z lícovej strany, uháčkujeme posledný trikrát nahodený dlhý stĺpik, opäť otočíme na rub a pevným očkom spojíme s prvým trikrát nahodeným dlhým stĺpikom z pravej strany oblúčika. Prácu otočíme na lícovú stranu a pokračujeme podľa schémy.

Stella hackovana decka

Hotová dečka má 43 cm x 43 cm.

hackovana biela decka Stella navod na hackovanie

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*