Háčkované dečky Lea a Alta

Okrúhle háčkované dečky sú veľmi obľúbené nielen pre ich rozmanité háčkované vzory, ale najmä pre pohodlné háčkovania do kruhu. Návod na dve biele okrúhle dečky v rôznych rozmeroch nájdete v tomto článku.

Háčkované dečky Lea a Alta

Na háčkovanie dečiek použite tenšiu priadzu, napríklad MAXI alebo Monika, háčik číslo 1 až 1,25 mm. Pri háčkovaní postupujete podľa schém na háčkovanie. V bielej farbe obe háčkované dečky k sebe pekne ladia, ale krásne budú vyzerať, ako ich uháčkujte aj v odlišných farbách, či už sebe ladiacich, napríklad rôzne odtiene modrej alebo zelenej, alebo v kontrastných farbách, napríklad bielej a čiernej.

Vysvetlivky k schémam na háčkovanie: 

Bodka – retiazkové očko

Palička – krátky stĺpik

Palička s prečiarknutím – dlhý stĺpik

Palička s dvomi prečiarknutiami – dvakrát nahodený stĺpik

Palička s tromi prečiarknutiami – trikrát nahodený stĺpik

Slzička – pikotka z 3 retiazkových očiek (3 RO spojíme pevným očkom do RO)

Oblúčiky nad bodkami označujú pevné očká, ktorými sa presúvame do miesta, odkiaľ začíname háčkovať nasledujúci riadok.

Tmavý veľký „trojuholník“ v treťom a ôsmom riadku druhej schémy označuje súbor zháčkovaných dlhých stĺpikov, teda môžete háčkovať buď popcorn stich alebo puff stich. Niekedy je to v schémach ťažko rozlíšiť, keďže nie vždy je označovanie jednotlivých stehov rovnaké. Vyskúšajte, čo sa vám bude na dečke viac páčiť a ten steh použite.

Menšia háčkovaná dečka Lea má po dokončení približne 16 centimetrov, väčšia Alta má 29 centimetrov. Samozrejme, výsledná veľkosť závisí od veľkosti vami použitého háčika a od pevnosti háčkovania.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*