Háčkovaný nákrčník – návod

nakrcnik navod na hackovanie

Uháčkujte si praktický a štýlový háčkovaný nákrčník. Vynikajúco doplní váš outfit a ochráni vás pred vetrom aj chladom. Návod, ako jednoducho uháčkovať dámsky nákrčník nájdete v tomto článku.

Háčkovaný nákrčník – návod

Na háčkovanie nákrčníka som použila priadzu Himalaya Everyday Rengarenk (70306) a háčik číslo 6. Háčik je o niečo väčší, ako sa pri tejto priadzi odporúča, ale nákrčník je nutné háčkovať voľne, nesťahovať, aby si zachoval svoju pružnosť, preto som zvolila o niečo väčšiu veľkosť háčika a odporúčam to aj vám.

damsky hackovany nakrcnik navod na hackovanie

Počet začiatočných očiek si určíte podľa toho, či chcete nákrčník dlhší, tak aby sa dal dvakrát omotať okolo krku, alebo či chcete iba jednoduchý tunel. Ak chcete jednoduchý tunel na jedno prevlečenie cez hlavu, uháčkujte na začiatok retiazku z 89 retiazkových očiek. Ak budete háčkovať dlhý nákrčník na dvojité omotanie okolo krku, urobte retiazku z 149 retiazkových očiek. Počet začiatočných očiek si môžete prispôsobiť podľa svojich preferencií, pamätajte, že počet začiatočných retiazkových očiek musí byť nepárny.

navod na hackovany nakrcnik

Začínať môžete aj pružným okrajom. Návod, ako sa robí pružný okraj, nájdete tu. Ja som sa rozhodla pre pružný okraj a počet očiek zodpovedajúci dlhej verzii nákrčníka, preto som na začiatok uháčkovala 149 retiazkových očiek.

Postup háčkovania vzoru pre nákrčník

Retiazku alebo pružný okraj (podľa toho, pre čo ste sa na úvod rozhodli) spojíme do kruhu. Háčkovať budeme po špirále stále dookola tento vzor: 4 retiazkové očká, *jedno očko vynecháme, do nasledujúceho uháčkujeme dve retiazkové očká (pôvodné očko na háčiku zostáva voľné), nahodíme a priadzu pretiahneme cez vzniknuté retiazkové očko aj cez očko na háčiku, jedno retiazkové očko*. Vzor medzi hviezdičkami opakujeme do potrebnej výšky nákrčníka. Prácu ukončíme pevným očkom.


pruzny vzor na hackovanie

Nákrčník je hotový. Je krásne pružný a prispôsobivý, dá sa ľahko omotať okolo krku, zahraje a viacfarebná priadza vytvára zaujímavý efekt. Určite si skúste tento nákrnčík uháčkovať.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*