Háčkovaný anjel na stromček

Plochý háčkovaný anjel na stromček vám pri výrobe nezaberie veľa času a zvládnu ho uháčkovať aj začiatočníčky. Vianočná dekorácia na stromček v podobe malého anjela sa háčkuje podľa schémy na háčkovanie, ktorú nájdete v článku.

Háčkovaný anjel na stromček

Na háčkovanie anjela som použila 100 % bavlnenú priadzu Monika v bielej farbe a háčik číslo 1,25 mm. Pri háčkovaní postupujte podľa tejto schémy na háčkovanie. Háčkovať začíname od hlavičky anjela retiazkou z 13 retiazkových očiek, ktoré spojíme pevným očkom do kruhu. Potom háčkujeme sukienku anjela a nakoniec krídla.

Vysvetlivky k schéme na háčkovanie: čierna bodka – pevné očko, prázdne guličky – retiazkové očká, čiarka – krátky stĺpik, T – polodlhý stĺpik, raz prečiarknutá palička – dlhý stĺpik, dvakrát prečiarknutá palička – dvakrát nahodený dlhý stĺpik, paličky s háčikom na spodu – reliéfny dlhý stĺpik. Číslo pod oblúčikom znamená počet retiazkových očiek, ktoré treba na tomto mieste uháčkovať. Slzička – pikotka z troch retiazkových očiek, ktoré spojíme pevným očkom do kruhu.

ako uhackovat anjelika schema na hackovanie

 

Hotového anjelika som riadne naškrobila a pomocou špendlíkov vystrela do požadovaného tvaru. Jemné trblietanie anjelika som urobila pomocou číreho lepidla so striebornými trblietkami. Pre zavesenie som použila striebornú niť, ktorú som iba pretiahla cez stredový dvakrát nahodený stĺpik hlavičky a zaviazala. Pútko na zavesenie sa dá aj uháčkovať z retiazkových očiek v procese háčkovania hlavičky.


hackovany anjel na stromcek postup na hackovanie

Hotový anjel je pripravený na zavesenie. Môžete si ho zavesiť na vianočný stromček, krásny bude aj zavesený na dverách či do okna. Využijete ho aj do vianočných aranžmánov a ako dekoráciu do adventných vencov.

Ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*