Háčkovaný uteráčik

poustp ako uhackovat uteracik na umyvanie

Háčkovaný uteráčik je vynikajúci pomocník najmä pri odličovaní makeupu a dokonalej očiste pleti. Je praktický, vynikajúco sa s ním manipuluje, je zo 100 % bavlny a navyše vyzerá skvelo. Poďte si uháčkovať tiež jeden. Tu je návod, ako si uháčkovať uteráčik na odličovanie a čistenie pleti.

Ako uháčkovať uteráčik

navod na hackovany uteracik na plet

Na háčkovaný uteráčik budete potrebovať priadzu zo 100 % bavlny a háčik číslo 3 mm. Ja som použila sýtoružovú bavlnenú priadzu, ktorú som kúpila v Kik.

Použité skratky:

RO – retiazkové očko

PO – pevné očko

KS – krátky stĺpik

DS – dlhý stĺpik

Poznámka: Vzor v hranatých zátvorkách háčkujeme do jedného očka. Vzor medzi ** opakujeme do konca radu.

maly uteracik na tvar

Na začiatok urobíme retiazku z 26 RO.

Riadok 1: *[1 KS, 2 DS] do druhého očka od háčika, nasledujúce dve očká vynecháme*. Posledné tri očká uháčkujeme takto – dve očká preskočíme a do posledného očka uháčkujeme 1 KS. Prácu otočíme.

navod ako uhackovat maly uteracik na tvar

Riadok 2: 1 RO (nepočíta sa), [1 KS, 2 DS] do prvého očka, nasledujúce dve očká vynecháme.* Posledné tri očká uháčkujeme takto – dve očká preskočíme a do posledného očka uháčkujeme 1 KS. Prácu otočíme.

postup ako uhackovat maly uteracik na tvar

Riadky 3-18: opakujeme riadok 2.

Riadok 19: 1 RO (nepočíta sa), 1 KS do každého očka. (25 KS)

Ako olemovať uteráčik

1. kolo: 2 KS do toho istého priestoru, kde sme uháčkovali posledné očko riadku 19. Ďalej háčkujte po 1 KS do každého očka po obvode uteráčika. Aby sa pekne vytvorili rohy, uháčkuje do každého rohu po 3 KS. Ukončite PO do prvého KS. z riadku 19.

2. kolo: 1 RO (nepočíta sa),po 1 KS dookola. Do rohov po 3 KS. Ukončite PO do prvého RO.

postup ako uhackovat uteracik

Hotový háčkovaný uteráčik má 14 x 14 cm. Ak si chcete urobiť väčší, stačí začať na viac retiazkových očiek. Veľa zdaru pri tvorení.

hackovany uteracik na plet

Pôvodný návod v anglickom jazyku nájdete na petalstopicots.com.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*