Šál Himalaya Dolphin Baby

hackovany sal navod na hackovanie

Prečítajte si jednoduchý návod na háčkovaný šál z obľúbenej mäkkučkej priadze Himalaya Dolpin Baby. Postup háčkovania je zrozumiteľný aj pre úplných začiatočníkov a háčkovanie ide rýchlo od ruky.

Šál Himalaya Dolphin Baby

Keďže po doháčkovaní čiapky mi zostalo ešte jedno klbko priadze Himalaya Dolphin Baby v krásnej modrej farbe, uháčkovala som k čiapke aj šál. Na háčkovanie šálu som použila háčik číslo 6,5 mm.

hackovany sal Himalaya Dolphin Baby

Postup, ako uháčkovať šál

Šál budeme háčkovať na dĺžku. Začíname retiazkou z 131 retiazkových očiek.

  1. riadok: Do druhého očka od háčika uháčkujeme 1 krátky stĺpik, ďalej do každého nasledujúceho očka po jednom krátkom stĺpiku až do konca radu. Celkom 130 KS.
  2. riadok: Aby sa nám začal tvoriť reliéf, budeme v tomto rade háčkovať polodlhé stĺpiky za zadnú slučku očka. Uháčkujeme 2 retiazkové očká a do každého očka za zadnú slučku 1 polodlhý stĺpik.
  3. riadok: V treťom rade háčkujeme opäť krátke stĺpiky, ale tiež iba za zadnú slučku.

Druhý a tretí riadok opakujeme do potrebnej šírky šálu.

Končíme radom krátkych stĺpikov, aby sme mali oba boky rovnaké. Ukončíme pevným očkom, niť odstrihneme a zapošijeme. Mäkučký šál je za necelú hodinku hotový.

hackovany sal postup na hackovanie

Ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*