Veľkonočné ozdoby návod na háčkovanie

Načerpajte inšpiráciu ako jednoducho vyzdobiť svoj domov handmade ozdôbkami. Postup na háčkovanie na jednoduché veľkonočné DIY dekorácie nájdete v tomto článku.

Veľkonočné ozdoby návod na háčkovanie

Na háčkovanie týchto zaujímavých veľkonočných dekorácií budete potrebovať bielu priadzu Kordonet 50 a háčik číslo 1,25 mm. Háčkovať budeme filetovou technikou podľa predlôh na háčkovanie. Obe veľkonočné dekorácie sú v tvare vajíčka, ktorý má v strede siluetu zajačika, v jednej celého zajka, v druhej zajačiu hlavičku.

Veľkonočná háčkované ozdoba – zajko s bambuľkou

Vysvetlenie k schémam na háčkovanie: štvorček s krížikom – plné okienko (3 dlhé stĺpiky), prázdny štvorček – prázdne okienko (1 dlhý stĺpik, 2 retiazkové očká)

Háčkovanému zajkovi ešte musíme vyrobiť z malej bielej bambuľky chvostík, ktorý priviažeme na dekoráciu.

Na zavesenie som vo vrchnej časti háčkovaného vajíčka uviazala saténovú stužku s mašličkou.

Veľkonočná háčkované ozdoba – zajko s fúzikmi

V druhom motíve háčkovanej dekorácie budeme háčkovať zajkovu hlavičku, ktorú v poslednom kroku, až po naškrobení, vytvarovaní pomocou špendlíkov a riadnom preschnutí, dozdobíme malou hnedou korálkou. Korálka musí mať dostatočne veľkú dierku na prevlečenie fúzikov zo špagátu.

 

Slučku na zavesenie som vyrobila zo saténovej priadze, ktorú som uviazala na mašličku.

Ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi♥.

 

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*