Háčkovaný vtáčik návod

Ažúrový vtáčik je krásnou ozdobou nielen ako vianočná dekorácia, ale využijete ho aj na Veľkú noc. Háčkovaný vtáčik je vhodný aj na gratulačné pohľadnice, svadobné oznámenia, alebo ako malá pozornosť na balení darčeka. Návod, ako uháčkovať dekoráciu v podobe ažúrového vtáčika nájdete v tomto článku.

Háčkovaný vtáčik návod

Na háčkovanie vtáčika som použila háčik č. 1,25 mm a bielu priadzu Kordonet.

 

Vtáčik sa háčkuje podľa schémy na háčkovanie:

Háčkovať začíname magickým kruhom do ktorého uháčkujeme 3 retiazkové očká a 1 dlhý stĺpik, 2 retiazkové očká a 2 zháčkované dlhé stĺpiky. Ďalej postupujte podľa riadkov, ktoré sú označené číslami. Znaky, ktoré sú v schéme použité sú myslím, zrozumiteľné, ale pre istotu: prázdne koliesko – retiazkové očko, plné (čierne) koliesko – pevné očko, krížik – krátky stĺpik, palička s prečiarknutím – dlhý stĺpik, palička s tromi prečiarknutiami – trikrát nahodený dlhý stĺpik. Najskôr uháčkujte telo vtáčika s hlavou vtáčika, chvostík sa háčkuje nakoniec a začínate ho háčkovať z magického kruhu, preto si magický kruh veľmi nesťahujte, aby sa tam vošiel háčik. Dávam do pozornosti aj riadok 19, v ktorom treba uháčkovať zobáčik vtáčika z 3 retiazkových očiek a 3 dlhých stĺpikov, ktoré neháčkujeme dovedna.

 

Hotového vtáčika riadne naškrobte a vypnite pomocou špendlíkov, aby získal pekný tvar. Ja háčkované vtáčiky použijem na tohtoročný vianočný stromček spolu s orechovými škrupinkami a anjelikmi.

Ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*