Špirálový granny sguare

spiraled granny square

Špirálový granny square alebo wonky square háčkovaný štvorec je efektný a farebne aj veľkosťou veľmi variabilný. Skúste si uháčkovať háčkovaný tento zaujímavý twist motív podľa prehľadnej schémy na háčkovanie, ktorú nájdete v tomto článku.

Špirálový granny sguare – schéma na háčkovanie

Motív háčkovanie štvorca do špirály môžete poznať aj pod názvom wonky motív. Špirálový háčkovaný štvorec sa háčkuje v samostatných radoch. V strede sa stáča a posledné rady ho vyrovnávajú. Množstvo a rozloženie jednotlivých farieb pri háčkovaní štvorca si môžete zvoliť podľa seba. Ja som na háčkovanie použila háčik číslo 2,5 mm a bavlnenú priadzu z KIK. Tmavomodrú, svetlomodrú a svetlozelenú farbu rozdeľujú rady háčkované béžovou priadzou.

twist granny square

V schéme na háčkovanie sú použité tieto symboly na háčkovanie wonky štvorca:

znaky pouzite v scheme na hackovanie

 

spiraled twist granny square

Jednotlivé háčkované štvorce wonky motívom môžete medzi sebou spájať, či už krátkymi stĺpikmi alebo ich môžete zošiť. Tak vytvoríte plochu ľubovoľných rozmerov, napríklad z nich môže byť pekná háčkovaná prikrývka.

spiraled granny square crochet

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*