Háčkovaný domček návod

Medzi vianočnými ozdobami nesmie chýbať ani háčkovaný domček. Návod, ako si takýto domček na zavesenie na stromček uháčkovať, nájdete v tomto článku.

Háčkovaný domček návod

Na háčkovaný domček budete potrebovať bielu bavlnenú priadzu Kordonet a háčik číslo 1,25 mm.

Domček začíname háčkovať retiazkou z 39 retiazkových očiek. Do deviateho očka od háčika uháčkujeme 1 dlhý stĺpik, tak sme si uháčkovali prvé okienko domčeka. Ďalej budeme háčkovať filetovou technikou, čo znamená, že budeme háčkovať plné a prázdne okienka. V tomto prvom riadku budú prázdne okienka, t. z. uháčkujeme 2 retiazkové očká, 2 očká preskočíme a do nasl. retiazkového očka uháčkujeme  1 dlhý stĺpik. Celkom budeme mať v prvom rade uháčkovaných 11 okienok.

Ďalej v háčkovaní pokračujte podľa schémy na háčkovanie:

Po uháčkovaní filetovej časti domčeka ho treba obháčkovať krátkymi stĺpikmi, ktoré sú v schéme na háčkovanie vyznačené krížikmi. Lem z krátkych stĺpikov začíname háčkovať tam, kde sme skončili háčkovať filetovú časť domčeka. V schéme je toto miesto označené tmavou šípkou hore. V rohových častiach domčeka je treba uháčkovať do jedného očka tri krátke stĺpiky. V schéme je tento krok vyznačený krížikom, ktorý je umiestnený v takom véčku. Celkom bude treba pridávať sedemkrát.

Hotový háčkovaný domček, ako vždy, riadne naškrobte a vyformujte pomocou špendlíkov. Môj háčkovaný domček má 9 centimetrov. Na špic strechy som pripevnila niť na zavesenie cca 10 cm dlhú.

Ak sa vám článok páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi. ♥

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*