Biela háčkovaná dečka

biela hackovana decka z flanderskej cipky navod na hackovanie

Netradičný vzhľad háčkovanej dečke dodáva premyslené tvarovanie pomocou háčkovaných pásikov technikou flanderskej čipky a výplne z kvetov. Prehľadnú schému, ako sa biela háčkovaná dečka háčkuje nájdete v článku.

Biela háčkovaná dečka

Dečka je háčkovaná z bielej priadze MAXI háčikom číslo 1,25 mm.

biela hackovana decka flanderska cipka bruges lace navod na hackovanie

Dečka sa háčkuje podľa tejto schémy na háčkovanie technikou flanderskej čipky.

biela hackovana decka flanderska cipka schema na hackovanie

Najskôr si uháčkujeme potrebný počet kvetov – osem malých, ktoré budú v rohoch dečky a jeden veľký, ktorý bude v strede. Takto pripravené háčkované kvietky budeme pripevňovať k práci v procese háčkovania.

biela hackovana decka postup na hackovanie flanderska cipka

TIP: Ja som zvyknutá pri háčkovaní technikou flanderskej čipky označovať si označovačom začiatky slučiek, ktoré bude treba zatáčať a zháčkovať, aby sa mi to neplietlo. Vrelo to odporúčam aj vám, inak sa nedopočítate.

Uháčkujeme dve polovice, ktoré k sebe tiež spájame v procese háčkovania. V strede nám vznikne priestor, do ktorého budeme háčkovať poslednú časť dečky.

biela hackovana decka z flanderskej krajky navod na hackovanie

Stredová časť dečky sa háčkuje rovnakým spôsobom, teda v procese háčkovania pripájame háčkované časti k sebe a v strede zároveň pripájame kvietok.

biela hackovana decka bruges lace

Moja hotová háčkovaná dečka má po naškrobení a vyžehlení rozmer 36 cm x 33 cm.

biela hackovana decka bruges lace flanderska cipka

V závere musím priznať, že to bol jeden z nájnáročnejších projektov na háčkovanie, ktoré som zatiaľ robila. Treba byť pri práci skutočne sústredený, dôkladne sledovať schému, kde a kedy sa pásik pripája k ostatným pásikom alebo ku kvietkom. S istou mierou trpezlivosti sa to však zvládnuť dá a výsledkom je jedinečná háčkovaná dečka, ktorú nenájdete hocikde.

Veľa zdaru pri tvorení.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*