Dámska puff stitch čiapka – návod

damska puffstitch ciapka navod

Puff stitch vzor v kombinácii s reliéfnymi stĺpikmi vytvorí bohatú a hrejivú štruktúru, ktorá je ako stvorená na dámsku háčkovanú čiapku. Ak vás zaujala táto dámska puff stitch čiapka – návod na háčkovanie nájdete v tomto článku.

Dámska puff stitch čiapka – návod na háčkovanie

Na dámsku háčkovanú čiapku puff stitch som použila háčik číslo 5 mm a béžovú priadzu DORA.

Použité skratky a vysvetlivky vzoru:

MK – magický kruh

PS – puff stitch (Priadza Dora je celkom hrubá, tak som robila 3 nahodenia spojené 1 RO. Ak chcete bohatší puff stitch, robte viac nahodení.)

puff stitch damska ciapka navod na hackovanie

RO – retiazkové očko

PRDS – predný reliéfny dlhý stĺpik

ZRDS – zadný reliéfny dlhý stĺpik

Reliéfne (plastické) stĺpiky sú dlhé stĺpiky, ktoré háčkujeme nie vpichnutím do očka, ale podobraním celého stĺpika zboku. Podľa toho, či ho podoberieme spredu alebo zozadu, rozlišujeme vypuklé alebo ploché plastické stĺpiky. V schéme sa označujú preškrtnutým kyjačikom.

ako hackovat zadny reliefny dlhy stlpik

PO – pevné očko

Vzor medzi ** opakujeme do konca radu.

Rady spájame pevným očkom do RO, ktoré spája PS.

damska puff stitch ciapka navod na hackovanie

Postup na háčkovanie dámskej puff stitch čiapky 

1.riadok:Začíname MK do ktorého uháčkujeme o 8 PS. (Poznámka: Ak nechcete robiť MK, začnite 7 RO spojenými pevným očkom do kruhu.)

2. riadok: *2 PS a 1 DS * Medzi skupinkou dvoch PS uháčkujeme 1 DS (celkom 8 DS) a 16 PS. Spojíme PO do RO, ktoré spája PS.

3. riadok: Pevným očkom sa posunieme do stredu medzi dva PS a uháčkujeme *2 PS. Za DS uháčkujeme 2 ZRDS*.

4. riadok: *2 PS medzi PS z predošlého radu. 2 ZRDS + 1 ZRDS na pridanie* (Poznámka: Do poslendého ZRDS medzi PS pridávama v každom rade po jednom ZRDS, aby sme dosiahli potrebnú veľkosť základnej placky na čiapku.

damska hackovana ciapka puff stitch navod na hackovanie postup na hackovanie

Ja som pridávala celkom 7 x – teda na potrebnú veľkosť placky som uháčkovala *2 PS, 7 ZRDS* – celkom 72 očiek. Vy môžete pridávanie ukončiť skôr, alebo pokračovať v pridávaní viac radov. Po dosiahnutí potrebnej veľkosti základnej placky háčkujeme vzor toľko radov, aby sme dosiahli potrebnú dĺžku čiapky.

Postup na háčkovanie patentu dámskej puff stitich čiapky

Patent na čiapku odporúčam háčkovať háčikom č. 4 mm. Bude pekne držať tvar.

1. riadok: Dookola uháčkujeme DS.

2. – 4. riadok: *striedame 1 PRDS a 1 ZRDS*

puff stitch ciapka navod

Dámska puff stitch čiapka je hotová. Vzor puff stitich vytvára zaujímavé vrkôčiky a vďaka reliéfnym dlhým stĺpikom získa čiapka potrebnú plasticitu, aby nebola na hlave pricapená. Čiapku môžete dozdobiť brmbolcom a bude ešte krajšia.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*