Háčkovaná vestička návod

postup ako uhackovat vestu pre dievca

Vesta možno nedostáva toľko pozornosti ako ostatné kúsky oblečenia, ale v každom dobre vybavenom dievčenskom alebo dámskom šatníku by sa nejaká vesta mala nachádzať. Háčkovaná vestička alebo bolerko je praktický a parádny kúsok do šatníka každého dievčatka. Návod, ako sa háčkovaná vestička robí, nájdete v článku.

Háčkovaná vestička – návod na háčkovanie

Na háčkovanú vestičku budete potrebovať priadzu a k tomu prislúchajúcu veľkosť háčika. Ja som na háčkovanie použila zvyšky bielej a melírovanej priadze a háčik číslo 2 mm.

hackovana vesticka pre dievca postup na hackovanie

Vestičku budeme háčkovať od krku. Uháčkujeme retiazku z 143 retiazkových očiek a do štvrtého očka od háčika uháčkujeme jeden dlhý stĺpik, čo je začiatok vzoru. Ďalej háčkujeme podľa schémy. Vzor opakujeme do konca radu. Koniec radu bude rovnaký ako začiatok (pozri schému).

bolerko schema na hackovanie

Po dokončení prvého riadku prácu otočíme a pokračujeme druhým riadkom podľa schémy. Prácu budeme otáčať po každom riadku.

V treťom riadu s budeme háčkovať základ kvietku – 12 RO (retiazkových očiek), do šiesteho očka 1 PO (pevné očko), ďalej 1 RO, 3 PDS (polodlhý stĺpik) a 2 DS (dlhý stĺpik).

V mieste, kde budú rukávy uháčkujeme pre prechod 23 RO.

hackovane bolerko pre dievca navod na hackovanie

Lem rukávov tvorí oblúčik s pikotkou: 3 RO, pikotka – 3 RO spojíme PO do tretieho RO od háčika, 3 RO a 1 KS (krátky stĺpik) sa zachytíme pod nasledujúcu slučku z predošlého radu. V mieste, kde je retiazka z 23 RO uháčkujeme 23 KS.

hackovane bolerko pre dievca

Po uháčkovaní hlavnej časti ramien a rukávov háčkujeme trup bolerka slučkami z 5 RO. Počet riadkov si prispôsobíme dĺžke, ktorú chceme dosiahnuť.

Ak chcete mať okraje vesty mierne zaoblené, tak musíte v posledných riadkoch z každej strany ubrať jeden oblúčik.

Na záver treba vestičku obháčkovať. Na obháčkovanie som zvolila prvý riadok KS a na záver riadok račích stĺpikov. Račími stĺpikmi som obháčkovala aj priestor pod pazuchami.

Na vestičke si môžete vytvoriť zapínanie na gombík alebo na zaväzovanie. Ja som zvolila zaväzovanie. Pevným očkom som priadzu prichytila o prvý dlhý stĺpik s uháčkovala som retiazku z 100 retiazkových očiek. To isté som uháčkovala aj na druhej polovici predného dielu vestičky.

hackovane bolerko

Na konce som pripevnila bambuľky.

hackovana vesta navod na hackovanie

Bambuľky som robila veľmi jednoducho. 100 x som omotala bielu priadzu okolo troch prstov, zvliekla som omotanie z prstov, v strede som to stiahla priadzou a riadne zaviazala. Potom stačí rozstrihnúť na koncoch a mierne upraviť, aby bola bambuľka rovnomerná.

Hotová vestička má od ramena po spodnú časť 38 cm a šírka meraná pod pazuchami vyšla 39 cm.

hackovana vesticka pre dievca

Vestička je pripravená pre malú parádnicu napríklad na prvý školský deň.

Ak sa vám návod páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*