Háčkovaný list – podšálka

hackovana podsalka hackovany list navod na hackovanie

Nemusíte byť práve pedantne poriadkumilovné, aby ste používali podšálky. Ja osobne vidím nerada, ak sa pohár alebo hrnček pokladá rovno na stôl, preto sú podšálky v mojom dome vždy pripravené. Teraz môj pracovný stôl zdobí štýlový háčkovaný list. Tu je návod, ako sa takáto netradičná podšálka háčkuje.

Háčkovaný list – podšálka

Háčkovaný list som chcela väčší, aby sa naň zmestil aj veľký hrnček s čajom alebo kávou. Zároveň, aby bol dostatočne hrubý, aby stôl ochránil pred poškodením od horúcej šálky. Háčkovala som teda háčikom číslo 2 mm zo svetlozelenej priadze Alize Diva Baby (117).

Schéma na háčkovanie listu je celkom prehľadná, ale niekomu môže robiť problém zistiť, odkiaľ začať, preto som začiatok v schéme vyznačila.

schema na hackovanie hackovany listok

Aby sa vám lepšie začínalo a nemuseli ste toľko počítať – na začiatok urobíme 56 retiazkových očiek. Do šiesteho očka od háčika uháčkujeme 1 DS, 1 RO a 1 DS. Ďalej už pokračujeme podľa schémy.

Háčkovaný list sa háčkuje v troch častiach. Najskôr urobíme vrchnú polovicu listu. Pre háčkovanie spodnej časti listu a stonky sa nadojíme na boku listu – v schéme je toto miesto vyznačené šipkou. Po dokončení druhej časti listu prejdeme k háčkovaniu lemu listu – niť nadpojíme na špičke listu – v schéme je toto miesto označené šipkou.

TIP: Lem listu môžete uháčkovať aj tak, že po dokončení druhej časti listu niť nebudete strihať, ale plynule prejdete k háčkovaniu lemu. T. z. je začiatok a koniec lemu nebude na špičke listu, ale na boku.

postup ako uhackovat list

Hotový háčkovaný list – podšálka má aj so stonkou 19 cm na výšku a na šírku má 12 cm. Ak chcete, aby bola podšálka menšia, háčkujte ju z tenšej priadze a použite menší háčik.

hackovany listok hackovana podsalka

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*