Háčkovaný obrúsok so zvlneným okrajom

Ako nadšenec háčkovania môžem povedať, že háčkované obrúsky sú jedným z najkrajších a najvšestrannejších dekoratívnych predmetov, ktoré možno vyrobiť pomocou háčika a priadze. Háčkované obrúsky sú zložité kúsky, ktoré sa dajú použiť na ozdobu nábytku, stien a stolov. Dajú sa vyrobiť v rôznych tvaroch a veľkostiach a ich vzory môžu byť od jednoduchých až po zložité. V tomto článku nájdete predlohu na háčkovanie na zaujímavý háčkovaný obrúsok, ktorý má krásny stred a nevšedný nariasený okraj.

Háčkovaný obrúsok so zvlneným okrajom

Obrúsok sa háčkuje tenkou bielu priadzou oceľovým háčikom číslo 8 na čipku v japonskom číslovaní. Nášmu číslovaniu tejto veľkosti zodpovedá háčik číslo 1,25 mm. Ak použijete tento háčik, výsledná dečka bude mať priemer 35 cm, z toho nariasený okraj bude 3,5 cm a spotreba priadze bude 35 g.

Pri háčkovaní obrúska postupujte podľa tejto predlohy na háčkovanie. Vysvetlivky znakov v schéme: prázdne koliesko – retiazkové očko, krížik – krátky stĺpik, palička s jedným prekrížením v strede – dlhý stĺpik. Na začiatok uháčkujte 10 retiazkových očiek a spojte ich pevným očkom do kruhu. Pevnými očkami spájajte všetky kruhové rady vždy do toho miesta, z ktorého začínate háčkovať ďalší rad.

Po doháčkovaní obrúska dbajte na dôkladné naškrobenie a vytvarovanie okrajov do jemných symetrických vlniek.


Ak sa vám návod páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi ♥.

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*