Návod na háčkovanú šiltovku

detska hackovana siltovka navod a postup na hackovanie

Prehľadný návod na detskú háčkovanú šiltovku nájdete v tomto článku. Nádherná háčkovaná šiltovka sa zíde na každodenné nosenie, ale najmä na príležitosti, kde sa obyčajná športová šiltovka veľmi nehodí. Prečítajte si návod na háčkovanú šiltovku, ktorú si môžete detailami a farebne dotvoriť podľa toho, či ju bude nosiť chlapček alebo dievčatko.

Návod na háčkovanú šiltovku

Na háčkovanú šiltovku budete potrebovať letnú priadzu a háčik primeranej veľkosti. Ja som si vybrala akrylovú priadzu Diana v dymovej modrej a lem som háčkovala z priadze tej istej značky, ale vo svetlomodrom jemne melírovanom odtieni. Ozdobný lem je prichytený dvomi modrými korálkami. Háčkovala som háčikom č. 2 mm.

Ako uháčkovať detské šiltovku

Šiltovku uháčkujete podľa tejto schémy na háčkovanie. Krúžky v schéme označujú retiazkové očká, paličky sú dlhé stĺpiky. Počet prekrížení paličky označuje počet nahodení. Väčšina šiltovky sa háčkuje dlhými stĺpikmi. Iba v druhom rade sa háčkujú trikrát nahodené stĺpiky. Háčkovať začíname 10 retiazkovými očkami spojenými pevným očkom do kruhu.

schema na hackovanu siltovku

Ďalej háčkujete patent šiltovky a šilt. Na patent háčkujte toľko radov, aby ste dosiahli potrebnú dĺžku. Ja som háčkovala 8 radov polodlhými stĺpikmi.

Ako uháčkovať šilt na šiltovku

Šilt háčkujte podľa schémy na háčkovanie, ktorá je nižšie. V schéme sú krížikom naznačené krátke stĺpiky, ale ja som háčkovala polodlhými stĺpikmi. Ak sa aj vy rozhodnete pre polodlhé stĺpiky, háčkujte pevnejšie, aby šilt lepšie držal tvar. Ak budete háčkovať krátkymi stĺpikmi, šilt bude o niečo kratší.

silt schema na hackovanie

detska hackovana siltovka navod na hackovanie

Ako uháčkovať ozdobný lem na šiltovku

Ozdobný lem háčkujte podľa tejto schémy na háčkovanie. Na šírku šiltu mi vyšlo 7 kvietkov. Pútka na bokoch som uháčkovala z 15 retiazkových očiek. Krížiky označujú krátke stĺpiky, palička s prekrížením sú dlhé stĺpiky (jedno prekríženie), dvakrát nahodené stĺpiky – palička s dvomi prekríženiami. Lupienky kvietkov sa tvoria zháčkovaním troch dvakrát nahodených stĺpikov.

lem schema na hackovanie

Celú šiltovku som obháčkovala račími krátkymi stĺpikmi. Tak sa pekne skryje prechod šiltovky a šiltu.

ako uhackovat silt na hackovanu siltovku

Hotová šiltovka je vhodná na obvod hlavy 40 – 42 cm. Dĺžka bez šiltu je 17 cm.

hackovana siltovka postup na hackovanie

detska hackovana siltovka postup na hackovanie

Veľa zdaru pri tvorení ♥.

Ak sa vám návod na háčkovanú šiltovku páčil, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi.

  1. Anna Gajdárová 1. augusta 2023 o 15:08

    Návod je veľmi jasne vysvetlený.Dakujem.

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*