Vianočné dekorácie snehové vločky

ako uhackovat snehove vlocky

Hľadáte inšpirácie na vianočné dekorácie? Pozrite si krásne snehové vločky, ktoré môžete ľahko vyrobiť aj pre svoj domov. Prehľadnú schému na háčkovanie nájdete v článku.

Vianočné dekorácie snehové vločky

Snehové vločky mám veľmi rada, a preto návody na ne nájdete vo viacerých moji článkoch, napríklad tu alebo tu. Tento raz som snehové vločky som háčkovala v bielej a zlatej farbe.

navod ako uhackovat snehove vlocky

Na bielu vločku som použila 100 % bavlnenú priadzu Monika a háčik číslo 1,25 mm. Po uháčkovaní ju treba naškrobiť a vypnúť pomocou špendlíkov. Na zlatú snehovú vločku som požila zlatú niť, ktorá má v sebe kovové vlákno, čo vytvára dojem, akoby bola vločka robená z kovovej retiazky. Z takejto nite je trošičku ťažšie háčkovanie, ale na druhej strane krásne drží tvar aj bez škrobenia. Na zlatú niť som použila háčik číslo 1 mm. Pre rozdielnosť použitých háčikov a priadzí majú snehové vločky inú veľkosť, i keď sú háčkované podľa jednej schémy na háčkovanie.

Snehové vločky sa háčkujú podľa tejto schémy:

schema na hackovanie vianocna dekoracia snehova vlocka

Hotové snehové vločky môžete použiť samostatne, alebo poskladať na seba a vytvoriť tak 3D efekt.

vianocne dekoracie hackovane snehove vlocky

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*