Háčkované hviezdy návod

Obľúbenou sviatočnou ozdobu je bezpochyby hviezda. Je nespočetne veľa dizajnov a v tomto článku nájdete návod, ako sa háčkuje päťcípa hviezda. Návod na háčkovanie vianočnej hviezdy má len šesť riadkov, tak to poďte skúsiť.

Háčkované hviezdy – návod na háčkovanie

Na háčkovanie hviezd som použila bielu priadzu Kordonet 60 a háčik číslo 1,25 mm.

Riadok 1.: háčkovať začíname magickým kruhom do ktorého uháčkujeme 6 RO, 1 DS, *3 RO, 1 DS* 9 x, riadok končíme 1 RO a polodlhým stĺpikom uháčkovaným do tretieho RO zo začiatku.

Riadok 2.: 6 RO, 1 DS do rovnakého priestoru *12 RO, slučku z 3 RO a dva dlhé stĺpiky preskočíme, pod nasl. slučku uháčkujeme 1 DS, 3 RO, 1 DS* 4 x. Riadok končíme 6 RO a trikrát nahodeným dlhým stĺpikom do tretieho RO zo začiatku.

Riadok 3.: 4 RO, pod slučku z 3 RO uháčkujem 2 DS, 3 RO, 2 DS; ďalej uháčkujeme *8 RO a do pod slučku z troch RO uháčkujeme 2 DS, 3 RO, 2 DS* 4x Riadok končíme 4 RO a PO do RO zo začiatku.

Riadok 4.: 5RO, pod slučku z 3 RO uháčkujem 2 DS, 3 RO, 2 DS; ďalej uháčkujeme *10 RO a do pod slučku z troch RO uháčkujeme 2 DS, 3 RO, 2 DS* 4x Riadok končíme 5 RO a PO do RO zo začiatku.

 

 

Riadok 5.: 7 RO, pod slučku z 3 RO uháčkujem 3 DS, 3 RO, 3 DS; ďalej uháčkujeme *14 RO a do pod slučku z troch RO uháčkujeme 3 DS, 3 RO, 3 DS* 4x Riadok končíme 7 RO a PO do RO zo začiatku.

 

Riadok 6.: 10 RO, pod slučku z 3 RO uháčkujem 3 DS, 3 RO, 3 DS; ďalej uháčkujeme *10 RO, 1 KS pod všetky dlhé slučky z retiazkových očiek z druhého, tretieho a štvrtého aj piateho riadku a stiahneme, 10 RO, 3 DS, 3 RO, 3 DS pod slučku z 3 RO* 4x. Hviezdu ukončíme 10 RO a PO do prvého RO zo začiatku.

 

Možno sa vám lepšie háčkuje podľa grafického návodu na háčkovanie, preto písaný návod na háčkované hviezdy dopĺňam schému na háčkovanie:

Hviezdu máme hotovú. Posledným krokom je hviezdu riadne naškrobiť a vyformovať pomocou špendlíkov.

 

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*