Háčkované vajíčko MONA

ako uhackovat velkonocne vajce MONA navod

Návod na veľkonočné háčkované vajíčko MONA.

Háčkované vajíčko MONA

Na háčkované veľkonočné vajíčko budete potrebovať vyfúknuté slepačie vajce, háčik číslo 1 mm a žltú priadzu MAXI (6347). V tejto sýtej žltej farbe som háčkovala aj veľkonočný obrúsok s kuriatkami a na vajíčku tiež pekne vynikne. Vzor MONA sa háčkuje jednoducho a háčkované vajíčko je hotové za pár minút.

Návod na háčkované vajíčko MONA

Použité skratky:

RO – retiazkové očko

PO – pevné očko

PDS – polodlhý stĺpik

Poznámka: Vzor medzi ** opakujeme do konca radu.

1. rad: 8 RO spojíme PO do kruhu.

2. rad: 9 RO. Do kruhu háčkujeme takto: 4 krát nahodený stĺpik, 3 RO (3 x), 5 krát nahodený stĺpik. 3 RO (2 x), 4 krát nahodený stĺpik, 3 RO (4 x), 5 krát nahodený stĺpik, 3 RO (2 x). Rad nekončíme 3 RO, ale 1 RO a 1 PDS do siedmeho RO zo začiatku. Háčujeme tak preto, aby sme skončili v strede slučky.

3. rad: 6 RO, *1 KS do slučky z troch RO z predošlého radu, 5 RO*. Rad ukončíme 2 RO a 2 krát nahodeným stĺpikom do prvého RO zo začiatku.

4. rad: *4 RO a 2 krát nahodený stĺpik uháčkujeme pod prvú slučku z piatich RO z predošlého radu – nedoháčkujeme, ďalšie dva 2 krát nahodené stĺpiky uháčkujeme pod nasledujúcu slučku z piatich RO z predošlého radu – nedoháčkujeme. Na háčiku máme päť slučiek, ktoré zháčkujeme dokopy, 9 RO*. (Prvé 4 RO nám nahrádzajú jeden 2 krát nahodený stĺpik.) Spojíme PO do štvrtého vrchného RO zo začiatku.

Máme uháčkovaný jeden diel háčkovaného vajíčka. Druhý diel budeme háčkovať rovnako s tým, že v štvrtom rade už budeme oba diely spájať k sebe.

navod na hackovane vajce MONA

Spájanie dielov budeme háčkovať v mieste slučky z 9 RO, ktorú rozdelíme takto: uháčkujeme 4 RO, 1 KS sa prichytíme o protiľahlú slučku druhého dielu, 4 RO. Nezabúdame háčkovať 2 krát nahodené stĺpiky, tak ako sme to robili pri prvom diele vajíčka.

Moje obháčkované vajíčko má v priemere na výšku 18 cm a na šírku 16 cm.

navod na hackovane vajicko MONA

Veľa zdaru pri tvorení, nech vám cifrované veľkonočné vajíčka krásne pribúdajú.

hackovane kraslice hackovane velkonocne vajicka

Bez komentárov

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*